13 лютого 2020 року Марко Скакун зустрівся з Людмилою Кравченко (Директор Департаменту публічного права, на той момент в.о. Державного секретаря Мін’юсту) та Ярославою Кагляк-Мейдмані (заступник начальника Управління конституційного та адміністративного законодавства того ж департаменту) - головним розробником "Типового положення про громадське раду при міністерстві.." (редакція від 07.05.2019). Зокрема обговорювали події під час  формування громадської ради при Мін'юсті у 2019 році.

 

Людмила та Ярослава переконували Марка Скакуна, що нормами положення не передбачено відмова представникам пов'язаних ІГС в участі в установчих зборах. "Там такого нема" - запевняли вони. Проте під рукою у Марка Скакуна була роздруківка з виділеними ручкою абзацами першим та четвертим пункту 12 Положення: "Підставами для відмови представнику ІГС в участі в установчих зборах є невідповідність ІГС вимогам, установленим пунктом 6 цього Типового положення". А абзацем шостим зазначеного пункту 6 передбачено: "Пов’язані ІГС не можуть делегувати своїх представників до складу однієї громадської ради". Ознайомившись з цими нормами (було видно, що бачать їх вперше в житті), Ярослава та Людмила без найменшого докору сумління сказали "Ну, добре".

 

Який з цього можна зробити висновок: Пані Ярослава під чуйним керівництвом пані Людмили розробляла проект положення більше 2-х років, опрацювала за її словами купу пропозицій від органів виконавчої влади та громадянського суспільства, все це звела до купи, супроводжувала в секретаріаті КМУ і у підсумку - навіть не знає, які норми закладено в це положення! Як розробник акту, вона повинна, по-перше, за 2 роки розробки знати його напам'ять, по-друге, розуміти як працюють та співвідносяться його норми.

 

Також пані Ярослава припустилась багато помилок, наприклад, замінила "громадський контроль" (який передбачено законом) на "громадський моніторинг" (нічим не передбачений), а все тому, що не розуміє (сама визнала), на підставі якого закону була прийнята постанова КМУ від 3 листопада 2010 р. № 996 (відсутня преамбула). 

 

До речі, пані Ярослава обходиться нам у кругленьку суму: в 2020 році на неї було витрачено майже 900 тисяч гривень: зарплата - 734 852 грн, що становить близько 50 тисяч гривень "чистими на руки" на місяць (більше, ніж отримав Міністр Малюська) + 161 тисяча грн ЄСВ. Пані Людмила, яка візувала проект положення, і також повинна знати його норми, отримала ще більше: 1 465 677 гривень, що становить майже 100 тисяч гривень чистими на руки на місяць. І це при тому, що більшість часу чиновники працювали в дистанційному режимі під час карантину, а звичайні люди були вимушені сидіти без роботи, тобто такий собі "Бенкет під час чуми".

Департамент публічного права
Управління конституційного та адміністративного законодавства 
Відділ з питань прав людини